ENSCHEDE - In rap tempo verandert het aanzien van de steeds drukker wordende Gronausestraat richting Glanerbrug. Op de hoek van de Esmarkelaan werkt Bouwcombinatie E2000 aan de zesde verdieping van een appartementencomplex. Samen met de gereedgekomen hoogbouw van het nabij gelegen zorgcentrum Bruggerbosch heeft de entree van De Eschmarke eindelijk een aanzien gekregen dat recht doet aan de achterliggende wijk van ruim 2500 woningen.
Het complex in aanbouw is een ontwerp van Architecten Leijh Kappelhoff te Hengelo. Vorst of niet, vanaf hoge steigers schalt de radio van de bouwvakkers. Op de begane grond komt een voor diverse doeleinden te gebruiken onderdak, vooreerst als (tijdelijk) onderdak voor het basisonderwijs in de achterliggende wijk De Eschmarke. De wijk krijgt met name noordelijk van de Gronausestraat nog een forse uitbreiding (Eschmarkerveld bij Dolphia), ook nu al puilen de scholen uit hun voegen en staan er gestapelde noodlokalen. Op de andere hoek van de Esmarkelaan en Gronausestraat komt ook hoogbouw (vijf lagen), bovenop het nieuwe winkelcentrum waarvoor voor komende zomer de schop de grond in gaat.
De Esmarkelaan wordt op termijn over het kruispunt met de busbaan doorgetrokken naar de treinhalte Eschmarke. Het stationnetje is straks niet alleen voor fietsers maar ook voor automobilisten linea recta te bereiken. Met het groeiende verkeer en nieuwe verkeerslichten bij Heidevlinder en Beringstraat en op Dolphia stokt de autostroom over de Gronausestraat regelmatig en blijken er soms kettingbotsingen te ontstaan.
TCT
Hoogbouw markeert wijkentree Eschmarke


Wordt overigens eens tijd voor wat update foto's.
