Welkom op het forum van Enschedeinansichten.

Horeca enschede.

Wijken en overige onderwerpen die met de stad te maken hebben.
Plaats reactie
hans
Member
Member
Berichten: 2798
Lid geworden op: ma sep 24, 2012 11:45 pm

Re: Horeca enschede.

Bericht door hans »

31 hotelkamers
Gebruikersavatar
enschedeinansichten
Member
Member
Berichten: 4589
Lid geworden op: do jan 08, 2009 9:24 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Horeca enschede.

Bericht door enschedeinansichten »

Parkeren op het Meubelplein. :o
Schat iedereen op waarde maar laat daarbij wel iedereen in zijn waarde.
Gebruikersavatar
Arie
Member
Member
Berichten: 23868
Lid geworden op: di nov 27, 2007 4:31 pm
Locatie: Enschede

Re: Horeca enschede.

Bericht door Arie »

C’est Si Bon, bistro die in 1981 opende in Enschede, staat te koop: ‘Ik wil meer tijd voor mezelf’
Een van de oudste petit-restaurants in het centrum van Enschede is op zoek naar een nieuwe eigenaar: bistro C’est Si Bon aan de Noorderhagen staat te koop.
Noorderhagen 54 restaurant C'est Si Bon 2024.jpg
C’est Si Bon, monumentale restaurantje aan de Noorderhagen wordt ter overname aangeboden. © Reinier van Willigen

Teun Staal 22-11-24, 17:00
Glenn Mazeland, sinds 2018 eigenaar, bevestigt dat hij het restaurant ter overname aanbiedt. „Ik wil meer tijd en ruimte voor mezelf omdat het restaurant in combinatie met mijn andere werkzaamheden enorm intensief is”, zegt hij over het besluit de bistro in de verkoop te doen. Dat andere werk van Mazeland is het maken van sauzen onder de naam - C’est Si Bon - die in allerlei smaken gretig aftrek vinden in de supermarkten.

Lange geschiedenis
Bistro C’est Si Bon en de sauzen hebben een lange geschiedenis in de binnenstad van Enschede. Beide gaan terug tot 1981, toen de inmiddels overleden Tonny Wessels het in de Franse keuken gespecialiseerde restaurant begon. Vrijwel gelijktijdig viel de knoflooksaus die hij bij de gerechten serveerde in de smaak bij de gasten. De sauzen zouden later commercieel een enorme vlucht nemen.

De naam C’est Si Bon is destijds bedacht door communicatiestrateeg Ad Boll uit Enschede. Hij bedacht er de nog steeds gebruikte slogan bij: ‘waar beter eten heel gewoon is.’ Het zou niet blijven bij C’est Si Bon aan de Noorderhagen. Begin deze eeuw zou bistro ’t Spotje aan de Zuiderhagen worden overgenomen door Wilfred Mazeland, toenmalig uitbater van C’est Si Bon en oom van Glenn Mazeland.

‘Stabiele omzet’
De huidige eigenaar merkt de laatste tijd steeds nadrukkelijker dat de combinatie van het sauzen maken en het runnen van een restaurant veel energie vergt. „Het restaurant kost steeds meer tijd, alleen al om het qua personeel goed rond te krijgen”, zegt Mazeland, die zijn bistro in de verkoop doet via vastgoedbedrijf JLC Horeca. Deze bemiddelaar spreekt op de eigen website over een restaurant met een ‘uitstekende locatie en reputatie’ en een ‘stabiele omzet’.

Exploitatie en gebouw
Bij de verkoop gaat het in eerste instantie om de overname van de bedrijfsexploitatie, inclusief inventaris en apparatuur. Eventueel is ook het pand zelf zelf te koop. bron: https://www.ad.nl/enschede/cest-si-bon- ... ~a4151e74/
Gebruikersavatar
Arie
Member
Member
Berichten: 23868
Lid geworden op: di nov 27, 2007 4:31 pm
Locatie: Enschede

Re: Horeca enschede.

Bericht door Arie »

Culinaire droom kwam uit voor Joann: ‘Ik zie de tranen in je ogen’
Nijverheidstraat 2 restaurant Joann Michelinster 2024.jpg
Maandag 7 oktober: de Michelinster is binnen voor Joann. Geflankeerd partner en mede-eigenaar Mandy Overbeek laat Emiel Kwekkeboom de champagne vloeien. © Robin Hilberink

Joann was al een toprestaurant in Enschede en Twente, maar mag zich na de toekenning van de Michelinster sinds oktober tot de Champions League van culinair Nederland rekenen. Het is een historisch succes dat Emiel Kwekkeboom en Mandy Overbeek nu nog emotioneert. „Ik zie de tranen weer in je ogen staan.”

Teun Staal 26-12-24, 10:28 Laatste update: 26-12-24, 11:03
Het is maandag 7 oktober, ergens op de Duitse Autobahn tussen Limburg en Twente, wanneer Emiel Kwekkeboom en Mandy Overbeek hun auto heel even parkeren bij een Tankstelle. „Ik heb daar een koud Duits biertje voor Emiel gehaald dat hij daar meteen heeft opgedronken”, zegt Overbeek, mede-eigenaar en uitbater van restaurant Joann. „Daarna ben ik achter het stuur gestapt en zijn we verder teruggereden naar Enschede.”

Euforisch en uitgelaten
Het gevoel tijdens de autorit was onbeschrijflijk. Euforisch. Uitgelaten. Blij. Opgelucht. En alle andere superlatieven die een mens maar kan verzinnen.

Eindelijk is De Ster, de Michelin-ster binnen: de ultieme culinaire erkenning in de wereld in haute cuisine reist mee naar Enschede. Daar, aan de Nijverheidsstraat naast het politiebureau, wacht een uitzinnig thuisfront met de crew van het restaurant die de champagne al koud heeft gezet. Niet veel later later laat een inmiddels in witte koksbuis gehulde Kwekkeboom de kurk knallen. Naast hem een al even uitgelaten Overbeek. De blijdschap op hun gezichten zegt alles. A star is born, valt te lezen op de achtergrond, waar het personeel al evenzeer in een feeststemming verkeert.”

Toen we naar het podium liepen, kregen we de ene boks na de ander. Het was onvergete­lijk

Mandy Overbeek, eigenaar Joann
Bijna drie maanden later staat die maandag in het MECC Maastricht de twee nog helder voor de geest, alsof het moment suprême zich gisteren voltrok. Overbeek: „Als je dan op het grote scherm Enschede ziet oplichten, dan is het gevoel onbeschrijflijk. We zaten nogal bovenin de zaal en liepen naar beneden… dat was onvergetelijk. We kregen de ene boks na de ander.”

Dat ene moment, het afdalen naar het podium waar de felbegeerde sterrenstatus wacht, laat Kwekkeboom ook in de donkere decemberdagen niet onberoerd. „Ik zie een traan in je ogen”, zegt Overbeek, de Joann-gastvrouw die zich inmiddels de echtgenote van de sterrenkok mag noemen. Emiel: „Ik kan het ook niet helpen. Op het moment dat we die trap afliepen, voel je hoe collega’s je dit succes gunnen. Zij weten ook hoe hard we hier jarenlang voor hebben gewerkt.”

In een rollercoaster
Overbeek beaamt de grote mate van collegialiteit in de wereld van de cuisiniers. „We spraken laatst Jonnie en Thérèse Boer”, zegt ze over het recente contact met de eigenaren van driesterrenrestaurant De Librije. „Ze vroegen: ‘En, hoe gaat het nu? Het is zeker een rollercoaster waarin jullie zijn beland?’ Nou, dat laatste klopt.”

Die rollercoaster tekende zich al op 7 oktober af in Maastricht. Emiel „Wat er op mijn telefoon gebeurde… De felicitaties stroomden binnen, ik heb weken nodig gehad om iedereen vriendelijk te bedanken. Maar daar bleef het niet bij. Nog in het MECC kregen we de ene open sollicitatie na de andere binnen. Van mensen in de keuken tot in de bediening, enorm veel sollicitanten meldden zich spontaan.”

Open sollicitaties
Het laat zien dat succes met Kwekkeboom en Overbeek niet alleen een vader en moeder heeft, maar ook een onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefent. Overbeek: „Dat merken we niet alleen aan die open sollicitaties, maar ook aan de bezetting van het restaurant. Het is nu iedere dag dat we open zijn zaterdag, we zitten continu vol.”

„Zo’n ster heeft meteen effect, dat voel je onmiddellijk”, is de ervaring van Kwekkeboom. „Er zijn gewoon mensen die, waar ze ook wonen of vandaan moeten komen, minimaal één keer elk sterrenrestaurant willen hebben bezocht. Dat merk je aan alles. Wij zijn wat dat betreft in het voordeel met onze ligging bij het station: je stapt als gast zó weer de trein in.”

Het behalen van een ster is misschien wel makkelij­ker dan het behouden ervan

Emiel Kwekkeboom, mede-eigenaar Joann
Het roept de vraag op of ze bij Joann geen druk voelen. Want adel verplicht, zeker in de top van culinair Nederland. Kwekkeboom „Ze zeggen wel dat het behalen van een ster makkelijker is dan het behouden ervan. Op dit moment voelen we die druk niet. Of misschien wel nog niet, waarschijnlijk omdat we nog steeds in de roes van het succes zitten. Misschien komt in het in de aanloop naar de bekendmaking van de sterren volgend jaar, ik weet het niet. We gaan het zien.”

Hoe je een ster veiligstelt of een tweede bemachtigt? Wie het weet mag het zeggen. Kwekkeboom: „Ik kan alleen zeggen dat we voortdurend bezig zijn met het verder verfijnen en perfectioneren van alles waar we hier al keihard aan werken. Dat heeft te maken met de smaak en kwaliteit van de gerechten, maar ook met de bediening en service en met de uitstraling. Met alles dus. Het moet elke dag weer kloppen.”

Iedere avond top
En dan is het restaurant ook nog eens afhankelijk van de onbekende komst van de Michelin-keurmeesters. Die kondigen - enkel- of meervoud - hun bezoek nooit aan, maar kunnen zich ieder moment als mystery guests aandienen voor een maaltijd. „Het is de magie en de mystiek van Michelin, dat anonieme en onbekende. Dat weet je”, zegt Overbeek. Kwekkeboom: „Je weet gewoon dat je als restaurant iedere avond weer top moet zijn.”

Even geduld
Wie zo’n avond wil meemaken, moet wel even geduld hebben. Overbeek en Kwekkeboom en hun crew zijn er even tussenuit in verband met een seasonal closing. „Even ontspannen”, zegt Kwekkeboom over de korte vakantie. Vanaf 8 januari zijn weer reserveringen mogelijk.
bron: https://www.ad.nl/enschede/culinaire-dr ... ~a9f9e7be/
Gebruikersavatar
enschedeinansichten
Member
Member
Berichten: 4589
Lid geworden op: do jan 08, 2009 9:24 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Horeca enschede.

Bericht door enschedeinansichten »

Zonder woorden.
menu .jpg
menu .jpg (13.48 KiB) 2921 keer bekeken
Schat iedereen op waarde maar laat daarbij wel iedereen in zijn waarde.
Gebruikersavatar
Veteraan
Member
Member
Berichten: 4962
Lid geworden op: ma jan 02, 2012 10:10 am
Locatie: Enschede

Re: Horeca enschede.

Bericht door Veteraan »

Inderdaad woordeloos ....
Hendrik
Member
Member
Berichten: 2356
Lid geworden op: di nov 28, 2006 7:20 pm

Re: Horeca enschede.

Bericht door Hendrik »

En wat krijg je dan?....... hele grote borden met 2 erwtjes een worteltje. Als je na afloop niet langs de Mac gaat verhonger je totaal.
Wat sas as dós was kaans.
Gebruikersavatar
Veteraan
Member
Member
Berichten: 4962
Lid geworden op: ma jan 02, 2012 10:10 am
Locatie: Enschede

Re: Horeca enschede.

Bericht door Veteraan »

Hendrik schreef: vr dec 27, 2024 4:11 pm En wat krijg je dan?....... hele grote borden met 2 erwtjes een worteltje. Als je na afloop niet langs de Mac gaat verhonger je totaal.
Het oog wil ook wat :lol:
Gebruikersavatar
enschedeinansichten
Member
Member
Berichten: 4589
Lid geworden op: do jan 08, 2009 9:24 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Horeca enschede.

Bericht door enschedeinansichten »

Hendrik schreef: vr dec 27, 2024 4:11 pm En wat krijg je dan?....... hele grote borden met 2 erwtjes een worteltje. Als je na afloop niet langs de Mac gaat verhonger je totaal.
Maar wel 7 gangen en ook nog koffie. :lol:
Schat iedereen op waarde maar laat daarbij wel iedereen in zijn waarde.
Gebruikersavatar
Arie
Member
Member
Berichten: 23868
Lid geworden op: di nov 27, 2007 4:31 pm
Locatie: Enschede

Re: Horeca enschede.

Bericht door Arie »

Binnenkijken bij restaurant Big Rabbit: opvallende kleuren met een betekenis
Koningsplein 11 Denny Hu heeft de leiding in handen van het nieuwe Aziatisch restaurant Big Rabbit 2025.jpg
Denny Hu heeft de leiding in handen van het nieuwe restaurant Big Rabbit. © Annina Romita

Met foto's!Verwacht geen beige meubels, zwarte tafels en gouden kandelaren op tafel. Het nieuwe restaurant Big Rabbit gaat niet mee in de huidige trend van ‘hotel-chique’, maar heeft een fris interieur met zuurstokroze banken, groene stoelen en kunstplanten als wandbekleding. Zo ziet dat eruit (met onderaan dit artikel heel veel foto’s).

Anne Loohuis 08-02-25, 11:00 Laatste update: 08-02-25, 20:47
Het zal menigeen vast zijn opgevallen dat het wel heel lang duurde voordat er enige activiteit zichtbaar was in het voormalig pand van makelaar Thoma Post aan het Koningsplein. Alleen de naam Big Rabbit op de gevel van het pand suggereerde dat er iets nieuws op komst was, al doet die naam ook niet direct denken aan een restaurant.

Afgelopen zomer besloten horecaondernemers Binbin Zhou en zijn twee compagnons hier een nieuw concept neer te zetten. Het restaurant mikt met haar oost-Aziatische gerechten voor een zacht prijsje vooral op jongeren en studenten. Na een enorme vertraging met de vergunningaanvraag, opende Big Rabbit deze week. Met een proefdiner voor personeel. „Om de kinderziektes er uit te halen”, zegt manager Denny Hu (21).

Muur bekleed met kunstplanten
Wie het restaurant binnenstapt, kan er niet omheen: er is veel roze. Van zuurstokroze banken tot oudroze tegeltjes aan de muur. De kleur geeft het restaurant, in combinatie met het weelderig groen aan de muur en het plafond, een opvallend en niet-alledaags uiterlijk. Dit effect wordt nog eens versterkt door de bogen van zachtroze bloemen, die een vleugje romantiek aan het geheel toevoegen. Ook het meubilair is niet standaard. Dus niet enkel vierkante tafels met stoelen, maar ook ronde tafels en treincoupés met zitbanken voor een intiemere sfeer. Voor gasten die alleen komen eten is een lange tafel met hoge krukken gereserveerd. Pal aan het raam met uitzicht op de ingang van het ziekenhuis.

Betekenis achter de kleuren
Over alles is tot in de puntjes nagedacht bij Big Rabbit, waar de kantoorruimtes van Thoma Post Makelaars er uit zijn gesloopt en een open ruimte is ontstaan met plek voor 222 gasten. De verbouwing kostte bijna een miljoen euro. Komen de ideeën uit de koker van de ondernemers of zijn hulptroepen ingeschakeld? „Een combinatie van beiden”, zegt Denny Hu (21), die de leiding in handen heeft van het restaurant. „De kleuren hebben we zelf bedacht. Voor de rest hebben we wel advies ingewonnen, maar dat uiteindelijk zelf verfijnd.” Hu beaamt dat de combi van groen en roze best gewaagd is, maar er zit wel een betekenis achter. „Het vele groen betekent dat je hier gezond kunt eten. En roze is gewoon een mooie kleur. De roze bloemen maken het interieur mooier.”

‘Groot Konijn’
Blijft over de naam Big Rabbit. Waarom zou je een restaurant de naam Groot Konijn geven? „Een konijn is snel en efficiënt. Dat willen we hier ook creëren met het serveren van een snelle hap.” Een hap, die binnen tien minuten op tafel staat en waar de gasten niet al te diep voor in de buidel hoeven te tasten. Hu: „De meeste gerechten kosten rond de 14 euro. Het zijn allemaal à la carte gerechten, zoals bijvoorbeeld Koreaanse bibimpap, ramen, sushi, pokebowls maar ook vegetarische gerechten.”

Afhalen en bezorgen van maaltijden is nu nog geen optie, maar wil Hu binnenkort wel gaan aanbieden. De focus ligt nu eerst op het restaurant. Of de jonge bedrijfsleider een stormloop verwacht? Ook voor die vraag neemt hij even de tijd en zegt: „Je mag altijd dromen, toch?” bron± https://www.ad.nl/enschede/binnenkijken ... ~afb92842/
Koningsplein 11 Aziatisch restaurant Big Rabbit interieur.jpg
Gebruikersavatar
enschedeinansichten
Member
Member
Berichten: 4589
Lid geworden op: do jan 08, 2009 9:24 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Horeca enschede.

Bericht door enschedeinansichten »

Lijkt goed. :)
Schat iedereen op waarde maar laat daarbij wel iedereen in zijn waarde.
Plaats reactie