Reddingsplan van 1,2 miljoen voor Spinnerij
vrijdag 11 mei 2012
ENSCHEDE - Zonder een forse verbouwing van Spinnerij Oosterveld is het nauwelijks mogelijk meer huurders te vinden. Plan is om 1,2 miljoen te investeren en er gemeentelijke diensten te huisvesten.
De juichende verhalen bij de opening van het bedrijfsverzamelgebouw in Spinnerij Oosterveld zijn al enkele jaren verstomd. De verhuur is vanaf de opening in november 2007 moeizaam en nooit boven een derde van de 12.000 vierkante meter gekomen. Het gevolg is dat de gemeente jaarlijks zo’n 700.000 euro moet bijpassen. Pas vorig jaar is het roer omgegooid en zijn er enkele grotere huurders gevonden. De formule om te kiezen voor starters als huurders is losgelaten.
„We moeten ons als een volwassen vent opstellen en erkennen dat we niet zo slim zijn geweest bij de opzet van dit bedrijfsverzamelgebouw”, meent Bas Morsink, clustermanager Maatschappelijk Vastgoed bij de gemeente. Er dient volgens hem ook beseft te worden dat alleen door investeringen verhuur van ruimtes mogelijk blijft. „Wat is nodig om de exploitatie te verbeteren? Op die vraag moeten we antwoord geven.”
Huurders laten zich nu afschrikken door het ‘artistieke’ uiterlijk van de oude textielfabriek: onafgewerkte buitenmuren, kale ruimtes en ruwe binnenwanden. De indeling is een doolhof, de isolatie volstrekt onvoldoende, lichtinval beperkt door de dichte raampanelen.
Met een investering van 1,2 miljoen euro ziet Morsink mogelijkheden de Spinnerij verhuurbaar te houden. Voor dat bedrag kunnen de gevels geïsoleerd worden, twee derde van de dichte raampanelen vervangen worden door dubbelglas waardoor de lichtinval beter wordt, zonnepanelen op het dak worden geplaatst, een tochtportaal bij de entree en betere bewegwijzering worden gerealiseerd. „Het gaat om maatwerk in overleg met huurders. Wij investeren en huurders leggen zich voor een langere periode vast. Als wij niets doen, loopt het hier leeg.”
Morssink prijst zich gelukkig dat het de afgelopen tijd gelukt is een paar grote huurders binnen te halen: kantoorinrichter Wellinga en catering Visschedijk. „Die hou je niet vast als we geen energiebesparende maatregelen nemen.” Hij acht het mogelijk de waarde van de Spinnerij door verhuur op 6 miljoen te brengen. De huidige boekwaarde van 9 miljoen acht hij onrealistisch.
bron:
http://www.tctubantia.nl/regio/enschede ... nnerij.ece