Pagina 1 van 1
Oude bakstenen met tekst
Geplaatst: za apr 29, 2023 9:30 pm
door Ostar
In de omgeving van de Lonnekerberg / Vliegveld Twente vond ik tijdens wandelingen op verschillende plaatsen twee fragmenten van bakstenen waarin letters te lezen zijn.

- twee baksteen fragmenten met tekst
- 20230429_212748.jpg (119.39 KiB) 1000 keer bekeken
Je zou zeggen dat als je deze tegen elkaar legt er "FOSTEEN" staat maar daar kan ik niks over vinden. Weet iemand hier iets meer over? Is het een merk of type steen, wat is de volledige tekst en waar komt het vandaan?
Re: Oude bakstenen met tekst
Geplaatst: di mei 02, 2023 4:08 pm
door Ostar
Ik heb dit nog gevonden:
https://lindaseccaspina.wordpress.com/2 ... son-wells/
Opmerkelijk, geen idee hoe dit te linken is aan onze omgeving. Deze is opgedoken in de verenigde staten.
Waarschijnlijk is dit de oplossing voor fragment 1. Foster Fellings Shore Brickworks in Newcastle maakte bakstenen tussen 1904 en 1940. Best kans dat dit zo'n vooroorlogse Engelse baksteen is. Fragment 2 hebben we alleen nog niet.
https://twsitelines.info/SMR/8531
Re: Oude bakstenen met tekst
Geplaatst: di mei 02, 2023 7:51 pm
door Ostar
Deze site heeft honderden bakstenen gedocumenteerd. Die andere moet hier ook te vinden zijn.
https://www.brocross.com/Bricks/Penmorf ... gland8.htm

- Foster - Ian Suddaby.jpg (206.91 KiB) 937 keer bekeken