Pagina 1 van 1
Beschrijvingen van Enschede
Geplaatst: zo mar 12, 2006 2:47 pm
door Robert
Dit topic met als doel het plaatsen van beschrijvingen van Enschede, in oude boeken, archiefstukken, etc. etc. Bronvermelding is gewenst.
Lindeborn

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.
Geplaatst: zo mar 12, 2006 3:29 pm
door Robert
Ik neem aan dat de beschrijving van De Monte is opgenomen in deze publicatie dat als no. 17 in de reeks Werken van de VORG verscheen?
17. Acta visitationis dioecesis Daventriensis ab Aegidio de Monte factae / bew. door R.E. Hattink, 1888.
Geplaatst: zo mar 12, 2006 5:28 pm
door André
ik ken t alleen uit tweede hand...
Geplaatst: vr mar 17, 2006 2:02 pm
door André
@ Robert:
Boom en De Clercq zijn misschien ook leuk om hier te plaatsen?
Geplaatst: vr mar 17, 2006 2:31 pm
door Robert
Alles op z'n tijd. :)
Geplaatst: vr mar 17, 2006 8:14 pm
door Himmel
Leuk.. maar euh.. kan geen latijn lezen :?
Geplaatst: vr mar 17, 2006 8:28 pm
door eazy
Stultorum infinitus numerus est :)
Geplaatst: za mar 18, 2006 10:27 pm
door Himmel
eazy schreef:Stultorum infinitus numerus est

Precies.. hoe groot is het aantal members dat latijn kan lezen op dit forum. Meer dan 3?
M.a.w. leuke topic als iemand de vertaling op zich neemt...
et Filii et Spiritus Santi Amen

Geplaatst: zo mar 19, 2006 12:40 am
door Kubus
Ik denk maar zo "Aliquando et insanire iucundum est". :okay:
Geplaatst: zo mar 19, 2006 9:19 am
door Robert
Willy Oosterhuis kan daar wel 'n punt aan zuigen. ;)
Geplaatst: zo mar 19, 2006 10:27 pm
door Himmel
Kubus schreef:Ik denk maar zo "Aliquando et insanire iucundum est".

Hehehe :lol:
Re: Beschrijvingen van Enschede
Geplaatst: do jul 20, 2017 12:27 pm
door Arie
De Van Rossems naar Enschede voor tv-programma
Gepubliceerd op: 20/07/2017
De Van Rossems naar Enschede voor tv-programma
Enschede is een van de zes steden in de derde reeks van het tv-programma Hier zijn de Van Rossems. In Enschede willen Maarten, Sis en Vincent van Rossem onderzoeken hoe de stad de tegenslagen in het verleden te boven is gekomen.
Ze komen al snel tot de ontdekking dat het herstelvermogen van de stad groot is. Volgens de Van Rossems is Enschede een stad van verrassingen. De drie bekijken onder meer de synagoge, het stadhuis en het oorlogsmonument in het Volkspark. In het Rijkmuseum Twenthe laat Sis haar broers een bordeelscène van Jan Steen zien. De aflevering over Enschede is donderdag 12 oktober om 20.30 uur te zien bij de NTR op NPO2.
In het programma laten de drie Van Rossems elkaar plekken zien die de anderen nog niet zo goed kennen en ze vertellen elkaar de verhalen die daarbij horen. Dat doen ze op hun eigen kenmerkende manier, met kennis, zonder opsmuk en met gevoel voor humor. Maarten doet dat vanuit zijn specialiteit geschiedenis, Sis als kunsthistorica en Vincent is expert op het gebied van architectuur. In deze serie gaan ze naar Delft, Münster, Middelburg, Franeker, Leuven en Enschede.
bron:
http://www.tvenschedefm.nl/de-van-rosse ... tem?983704
Re: Beschrijvingen van Enschede
Geplaatst: zo jan 14, 2018 4:41 pm
door bartg
Oude plattegrond Enschede 1826