Welkom op het forum van Enschedeinansichten.

Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Informatie en vorderingen.
Plaats reactie
INVISIBLE

Bericht door INVISIBLE »

Ik snap niet dat iemand hier al een conclusie uit kan trekken ?
Aangezien de meeste renders maar voorbeelden zijn van mogelijke varianten, en daarbij het totaalplaatje helemaal niet goed te overzien is.
Als de gevel positief uitpakt bij dit project (dat is altijd een grote vraag, maar hier des te meer?), dan gaat dit een erg grote aanwinst worden, welke tevens door zijn hoogte tot de verbeelding gaat spreken.


Volgens mij zijn ze overigens al begonnen met graafwerkzaamheden !!
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Zoals ik en Invis al aangaven zijn de werkzaamheden gestart

Afbeelding

Afbeelding
Perceptor

Bericht door Perceptor »

Nieuwbouw van Saxion Enschede toch doorgezet

Enschede – Het college van burgemeester en wethouders van Enschede wil een vergunning afgeven voor de nieuwbouw van de Saxion Hogeschool achter De Maere, hoewel de welstands- en monumentencommissie het plan afwees. Het betreft de bouw van een 37 meter hoog vierkant pand met een glazen buitengevel. De vestiging krijgt een plek aan de Van Galenstraat, tussen het politiebureau en De Maere. Deze voormalige textielschool is al in gebruik bij Saxion. De rijksdienst voor monumenten is overigens wél akkoord gegaan met het nieuwbouwplan.
www.roskam.nl
Blijkbaar liep de welstands- en monumentencommissie ook niet warm voor het ontwerp.
INVISIBLE

Bericht door INVISIBLE »

Perceptor schreef: Blijkbaar liep de welstands- en monumentencommissie ook niet warm voor het ontwerp.
En wie zegt mij welke mensen daarin verantwoordelijk zijn ?
Als dit 1 persoon roept in die commissie, wil dat niet zeggen dat er geen pakweg 154.000 mensen zijn die het wel graag gerealisseerd zien worden.
Om maar aan te geven dat een commisie niet meteen verantwoordelijk is voor het bepalen van het aanzicht van nieuwbouw.
Aangezien sommige personen nu eenmaal alles wat nieuw is niet kunnen waarderen.
Oud en Nieuw kunnen prachtig naast elkaar staan, en dat bewijst het Maere complex met haar (huidige) uitbouw maar al te goed.
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Datum bericht 14 december

Tijdelijk opslag zand Enschede
De grondwerkzaamheden voor de nieuwbouw aan de Van Galenstraat zijn vollop bezig. Tijdelijk moet de afgegraven grond in depot worden gezet. Het bouwterrein is onvoldoende groot om het daar op te slaan en daarom is er een tijdelijke opslag gerealiseerd tussen "Elderink" en "Haanstra", naast het theater.

Het betreft hier schone grond die nadat de beganegrondverdieping gereed is weer terug wordt gestort. Dit zal zijn in week 14 van het volgende jaar. (2008)

Afbeelding


Meer updatefoto's zie Hier

Saxion
INVISIBLE

Bericht door INVISIBLE »

Ben benieuwd wat voor een kraan er op dit kleine stukje grond komt te staan?
Komt er een gewone vaste kraan, of gaat er een vergelijkbare kraan komen zoals bij het Arke stadion en de woontoren Sky (UT).
Dit alles omdat het stukje grond wel erg krap tussen de omliggende gebouwen in ligt, en de hoogte ervan ook niet verkeerd is, waardoor er minimaal een kraan van 45 meter nodig is.
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Boren in plaats van heien
Op dit moment worden de voorbereidingen getroffen voor het aanbrengen van de fundering. Om de overlast tot een minimum te beperken is ervoor gekozen deze fundering niet te heien maar mbv een boortechniek aan te brengen. Deze boringen beginnen maandag 7 januari en zullen ongeveer 3 weken in beslag nemen.

Bron
INVISIBLE

Bericht door INVISIBLE »

Er word druk geboort op dat terrein, ook staat er een bouwbord bij de Maere, en is de bouwplaats voorzien van een aantal keten.
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Ook is er een cam, alleen werkt die niet tot nauwelijks.
Heb er al 100 keer na willen kijken en precies één keer daarvan deed die het ook daadwerkelijk.
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Toelichting op post van Invis ;)

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding
Twekkelerveld
Member
Member
Berichten: 1710
Lid geworden op: di nov 07, 2006 7:02 pm
Locatie: Enschede

Bericht door Twekkelerveld »

schiet al mooi op hier, alleen jammer dat het gebouw zo weggedrukt in een hoekje zit. had eigenlijk aan de straatkant moeten staan ofzo. inplaats van natuur museum.
Helmerhoeker

Bericht door Helmerhoeker »

Vind het wel een prima locatie. Geeft straks een mooie dimentie vanaf beide straatkanten omdat die zowel over het politiebureau als over de Maere heen valt te zien.
Helmerhoeker

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door Helmerhoeker »

Het project zou wel eens een flinke tegenslag kunnen krijgen
Overigens wel interessant om in de laatste alinea te lezen dat er meerdere nieuwbouwplannen van Saxion op stapel staan. Wat kunnen we nog meer verwachten?

Uitvaartcentrum wil nieuwbouw stilleggen
Geplaatst door: Tim de Hullu, vrijdag 8 februari 2008 17:04:47
Vredehof Uitvaartverzorging heeft de voorzieningenrechter verzocht om de nieuwbouw van Saxion Enschede stil te leggen. Dat staat in een brief die Saxion heeft ontvangen van de Rechtbank in Almelo. De zaak dient op 14 februari.

De reden is dat de zogenaamde bouwvergunning fase 1 onterecht zou zijn afgegeven. Fase 1 betreft de inpasbaarheid in de omgeving. Die eerste bouwvergunning is ondanks een aantal zienswijzen, waaronder een zienswijze van Vredehof, reeds door de gemeente Enschede afgegeven, waarna Saxion heeft besloten de bouw te starten. De fundering is reeds gelegd. Er loopt echter nog wel een bezwaar van Vredehof, dat eind februari in de bezwarencommissie zal komen. Dan kan Vredehof het bezwaar toelichten. Het uitvaartcentrum wacht daar niet op en vraagt de voorzieningenrechter de bouw stil te leggen. “Er wordt gebouwd terwijl dat niet mag. Daarom zagen we ons genoodzaakt dit te doen”, zegt Herman Wormgoor, directeur van Vredehof, die verder niet op de zaak wil ingaan. De bezwaren van Vredehof zijn onder meer de bouwhoogte, die niet conform bestemmingsplan zou zijn, en het feit dat er een windonderzoek plaats zou moeten vinden. Hans Wichers Schreur, hoofd Facilitair Bedrijf van Saxion, had deze stap van Vredehof niet verwacht. “Ik had verwacht dat Vredehof de beroepscommissie zou afwachten. Waarom Vredehof dat niet doet, snap ik niet.” Het is nu afwachten wat de voorzieningenrechter op 14 februari besluit. Hans Wichers Schreur: “Die kan of de bouw stopleggen tot het in de bezwarencommissie komt, of besluiten dat Vredehof het oordeel van de bezwarencommissie moet afwachten.” De advocaat van Vredehof was vrijdag nog niet bereikbaar voor een reactie.

Het gaat om de bouw van een 37 meter hoog, vierkant pand met een glazen buitengevel. De nieuwbouw verrijst aan de Van Galenstraat tussen politiebureau en De Maere. Met dit laatste pand, een monument, krijgt de nieuwbouw van Saxion een verbinding. De Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten heeft eveneens geen bezwaar tegen de nieuwbouwplannen.

Het gebouw aan de Van Galenstraat betreft een van de nieuwbouwplannen die Saxion in Enschede op stapel heeft staan. In het nieuwbouwpand, dat twee verdiepingen hoger wordt dan het politiebureau, wordt de academie Toegepaste Kunst & Techniek ondergebracht. Een deel van het gebouw wordt gereserveerd voor studenten van het ROC van Twente. De bouw van het nieuwe pand, dat een vloeroppervlakte heeft van ruim 8.500 vierkante meter, begint volgens planning medio 2007 en zal in de zomer van 2009 opgeleverd worden.

Bron: Saxion
INVISIBLE

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door INVISIBLE »

Jammer....

Moet er wel bij zeggen, dat ik voor het verhaal gelezen te hebben, me wel wat kon voorstellen bij de "overlast" bij het Vredehof t.o.v. deze bouwput.
Kan wel begrijpen dat geen enkele uitvaartinstantie staat te wachten op een jaar lang overlast van de buren tijdens uitvaarten.
Maar nu blijkt het om de hoogte te gaan i.p.v. bouwwerkzaamheden in het algemeen, dat kan ik dan weer niet begrijpen, aangezien de omliggende gebouwen nu niet onzettend veel lager zijn.
tilak

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door tilak »

Ik snap het niet, zoveel last kunnen de mensen van vredehof er niet van hebben.

Het is er altijd hééél erg rustig en stil.
Helmerhoeker

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door Helmerhoeker »

Mochten de werkzaamheden wel doorgaan dan hier een 6-weken planning voor de bouwwerkzaamheden.
Gebruikersavatar
Fir
Member
Member
Berichten: 495
Lid geworden op: do jul 01, 2004 9:52 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door Fir »

wat een gezeur om hoogtes, in het binnensingelgebied en zeker op die locatie verdichting niet tegen te houden zijn Ga je maar met dat uitvaartcentrum in de bossen zitten. Stad staat voor levendigheid.
It's Ok love
INVISIBLE

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door INVISIBLE »

Enschede begint op deze manier weer een "zeurstad" te worden, gatver ..........
Helmerhoeker

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door Helmerhoeker »

Bezwaren tegen uitbreiding Saxion

ENSCHEDE - Vredehof Uitvaart eist stopzetting nieuwbouw aan Van Galenstraat.

De uitbreiding van Saxion Hogeschool aan de Jan van Galenstraat (achter De Maere) valt slecht bij de overburen, Vredehof Uitvaartverzorging.

Het bedrijf wil dat de bouwwerkzaamheden zo snel mogelijk worden stilgelegd. In een kort geding voor de Almelose rechtbank eist Vredehof komende donderdag van de gemeente Enschede, dat deze een eerder verstrekte bouwvergunning intrekt.

Tegen het nieuwbouwplan van de Hogeschool (negen verdiepingen, 37 meter hoog) waren twee zienswijzen ingediend. H. Wichers Schreur, directeur Facilitair Bedrijf bij Saxion: "Eén daarvan is ingetrokken. Vredehof heeft dat niet gedaan. Uiteindelijk heeft de gemeente besloten om deel 1 van de bouwvergunning af te geven."

De bezwaren van Vredehof zijn volgens hem velerlei: "De bouwhoogte van de nieuwbouw zou niet passen in de gemeentelijke plannen. Maar volgens ons is het zelfs mogelijk om nog hoger te bouwen. Vredehof stelt verder dat een aantal zaken niet door de gemeente is meegenomen. Zo is er geen windonderzoek uitgevoerd naar eventuele turbulentie in de omgeving. Wij denken dat zo'n onderzoek niet nodig is", stelt Wichers Schreur. Bezwaren zijn er ook tegen het ontbreken van een archeologisch onderzoek.

Vredehof heeft ook moeite met het feit dat de Saxion-studenten en medewerkers vanuit de nieuwbouw zicht hebben op het in- en uitladen van overledenen aan de achterzijde van het Vredehofpand. "Wij vinden dat echter geen probleem. We hebben ook aangeboden om op onze kosten een aanpassing te maken. Een groenvoorziening bijvoorbeeld, of een overkapping."

Wichers Schreur gelooft niet dat de afgifte van deel 2 van de vergunning een probleem wordt.: "Bij deel 1 wordt gekeken naar de inpasbaarheid in de omgeving. Deel 2 heeft meer betrekking op de bouwtechnische inhoud van het plan."

Bezwaren van Vredehof 'een beetje vreemd'

- vervolg van pagina 25 "Ik ben ervan overtuigd dat ons plan goed in elkaar zit", verzekert de directeur Facilitair Bedrijf. "Het risico dat we deel 2 niet krijgen, is zeer beperkt.

De fundering zit er al in en we gaan gewoon door. De nieuwbouw moet in de zomer van 2009 klaar zijn. Tegen die tijd hebben we de ruimte aan de Van Galenstraat echt nodig."

Wichers Schreur noemt het 'bijzonder', dat Vredehof in dit stadium naar de voorzieningenrechter is gestapt. De bezwaarprocedure bij de gemeente is namelijk nog niet afgerond. Eind februari valt hier volgens Wichers Schreur een uitspraak over te verwachten. Vredehof wacht die uitspraak niet af en wil dat de gemeente deel 1 van de bouwvergunning nu al intrekt. Los hiervan noemt Wichers Schreur de bezwaren tegen de uitbreiding van de achterburen 'een beetje vreemd'. Volgens hem heeft het bedrijf namelijk te kennen gegeven weg te willen van de huidige locatie.

In afwachting van de uitspraak van de voorzieningenrechter weigert de directie van Vredehof elk commentaar. Opmerkelijk is dat het bouwplan van Saxion vorig jaar werd afgewezen door de welstands- en monumentencommissie. De rijksdienst voor monumenten ging wel akkoord.

TCT
Gebruikersavatar
Fir
Member
Member
Berichten: 495
Lid geworden op: do jul 01, 2004 9:52 pm
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Binnensingelgebied > Uitbreiding Saxion

Bericht door Fir »

Als het maar geen grote vertraging op gaat leveren zoals bijvoorbeeld in Rotterdam waar het mooie Aslop project stilligt fdoor procedures. De westand was het daar niet mee eens en dit was angevochten door omwonenden.
It's Ok love
Plaats reactie