
'Wat word hier verzweeg'n?' 8)
Saxion kent ook de "Harry Bannink zaal"Arie schreef:Harry Bannink heeft nu ook zijn eigen school
dinsdag 09 oktober 2012
ENSCHEDE - Een Willem Wilminkschool heeft Enschede al jaren en sinds dinsdag is de stad ook een Harry Banninkschool rijker.
De nieuwe naam van de voormalige openbare basisschool Het Bijvank werd dinsdagmiddag met veel feestelijk vertoon onthuld. Dat gebeurde in het bijzijn van de weduwe van de componist van liedjes voor de ‘Film van Ome Willem’, Het Klokhuis, 'Ja zuster, nee zuster' en Sesamstraat, Jenny Bannink en dochter Monique.
Nu leerlingen van Het Oosterveld dit schooljaar bij Het Bijvank zijn ingetrokken en er in de wijk veel veranderingen op stapel staan, vond de schoolleiding het een goed moment voor een naamswijziging. Bewust is gekozen voor de naam van de overleden componist Harry Bannink, boezemvriend van dichter en tekstschrijver Willem Wilmink. 'Taal, lezen, schrijven en rekenen zijn erg belangrijk maar maken de ontwikkeling van kinderen niet compleet. Wij zoeken ook naar het muzikale en creatieve talent in het kind', motiveert de school de keus.