www.volkspark.nl schreef:Herinrichting PW velden
In verband met rioolwerkzaamheden zal de herinrichting van de PW velden pas in de herfst beginnen
Dat duurt lang zeg..
Plan pw-velden
Het nieuwe plan heeft in samenspraak met de bouw- en milieudienst ( de Heer Johan Kok en Mevrouw Marina van Eenschoten ) een prominente ingang gekregen aan de zuidwestzijde i.v.m. de nieuwe wijk Horstlanden –Veldkamp. Er is met aarde uit de te graven vijvers een soort voorgeborgte gepland met een getrapte helling van gras, waarna men via een ronde bestrate ruimte (een soort toneel), de open ruimte van de vijvers en gazons overziet. Een diagonale met klinkers bestrate promenade met in het midden een open gootje met stromend water, leidt via het bestaand rondeel naar de volière (waar al een aanleg ligt voor een zichtas), en naar de speeltuin. De omzoming bestaat uit lindelanen. De lichtgroengekleurde bomen worden nieuw ingeplant.Voor de bestaande oude kantine is een terras, een jeu de boules-baan en een speeltuintje gepland met daarnaast twee parkeerterreinen, waarvan één voor de tennisbanen.
1. voormalig kantinegebouw
2. terras
3. jeu de boules
4. kinderspeeltuintje
5. vuurwerk-, speel- en ligweide
6. trapveld
7. grasbaan met onderverharding t.b.v. kermis
8. uitbreiding vijver
9. cascade
10. landart/tribune
11. podiumtruimte
Op de gazons kan een trapveldje ontstaan en een lig- en speelweide. Het geheel is groot genoeg om, mocht daar in de toekomst weer behoefte aan bestaan, het traditioneel jaarlijks terugkerend vuurwerk ( na de vuurwerkramp slechts consumenten- of siervuurwerk) op de laatste dag van de kermis te doen plaats vinden.
Het vroegere ronde getrapte bergje komt terug in het nieuwe ontwerp, zij het dat de ronde vorm en het getrapte uitzichtpunt in de twee ontwerpen anders zijn uitgewerkt, als belvedère en klein theater van ongeveer 2,50 m hoog. Deze ludieke heuvels kunnen ook dienen als geluidswal. Dit is het meest onderhouds gevoelige deel van het plan.
De serpentinevijvers worden voortgezet. In de plaats van ronde bloemperken komt de ronde bestrate ruimte. Zo ontstaat een eigentijds ontwerp, dat rekening houdt met de geschiedenis, de eenheid van het park bevordert en de verschillende delen van het park met elkaar in evenwicht brengt.
Er is een natuurlijke hoogteverschil. Daar wordt gebruik van gemaakt door de aanleg van een bescheiden cascade, waar het water over een trede afvloeit.
Reeds in de oudheid keek men graag naar stromend water, genoot men van de koelte en het geluid, dat stromend water voortbrengt. Men maakte gebruik van “levend “ water in paradijselijke lusttuinen. Stromend water dempt andere hinderlijke geluiden.
Het water wordt via de midden-goten via een pomp weer terug gepompt.
De kosten zullen worden betaald uit gereserveerde gelden van de Commissie van Beheer en uit het GRAP (Groenstructuuractieplan), een subsidie van de Gemeente Enschede.
De uitbreiding van het park op de voormalige sportvelden naar ontwerp van landschapsarchitect Wil J.A. Snelder uit Maastricht.
Bron:
http://www.volkspark.nl